kurumsal sosyal sorumluluk

kurumsal sosyal

sorumluluk denetimleri

Tüketiciler iş yerindeki koşullardan sorumlu şirketleri tutmaya çalışırken, tedarik zincirleri yoğun bir incelemeye giriyor. Bureau Veritas, endüstri standartlarına göre bağımsız sosyal sorumluluk denetimleri gerçekleştirir veya müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanır.

Bugün, şirketlerin tedarik zincirlerinde neler olup bittiğinin farkında olmaları ve sosyal sorumluluk risklerini yönetmek için süreçleri olması çok önemlidir. Sosyal sorumluluk, iş değeri teklifinin kilit bir unsurudur ve bu konudaki başarısızlık finansal sonuçları ve marka imajını ciddi şekilde etkileyebilir.

Bureau Veritas, markaların işlerini etkileyen kilit sürdürülebilirlik sorunlarını anlamalarına yardımcı olmak için bağımsız sosyal sorumluluk denetimleri sunmaktadır. Şirketler, tedarikçilerinin gelişmesine yardımcı olmak ve doğru sosyal sürdürülebilirlik raporlaması sağlamak için daha donanımlıdır.

TEMEL FAYDALAR

  • Bilinçlendirmek: sosyal sorumluluk uyum riskleri
  • Gerçek zamanlı verilerden yararlanmak: karar vermeyi geliştirmek
  • Çalışma koşullarını geliştirmek: daha sağlıklı, daha verimli bir işgücü için
  • Marka imajını geliştirmek: üretim süreçleri hakkında iletişim kurmak

Tedarik zinciriniz için özel bir yaklaşım

Bureau Veritas, Kurumsal Davranış Kuralları denetimleri ve bir dizi endüstri standardı dahil olmak üzere tedarikçileri değerlendirmek için çeşitli sosyal sorumluluk standartları kullanmaktadır. Özelleştirilmiş yaklaşımları kolaylaştırmak için derecelendirme ve puanlama içeren bir sosyal uygunluk kontrol listesi geliştirdik. Bu kontrol listesi, rüşvetle mücadele, veri koruma ve ortak çevre ve sağlık ve güvenlik konuları gibi konuları kapsayan modüller ile özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir. Şirket tarafından geliştirilen kontrol listeleri ve derecelendirme modelleri kullanılarak özelleştirilmiş sosyal sorumluluk denetimleri de yapılmaktadır.

SA 8000: dünya lideri sosyal sorumluluk sertifikasyon standardı

1997 yılında kurulan SA 8000 standardı, sertifikalı kuruluşların çalışanlarına adil muamele yapma taahhüdünde yardımcı olmaktadır. SA 8000, sekiz temel alandaki sosyal performansı ölçer: çocuk işçiliği, zorunlu çalışma, sağlık ve güvenlik, örgütlenme özgürlüğü ve toplu pazarlık, ayrımcılık, disiplin uygulamaları, çalışma saatleri ve ücretlendirme. Her alanda sürekli iyileştirme sağlayan bir yönetim sistemi elemanı ile demirlenmiştir.

SMETA denetimi: Global olarak sorumlu iş uygulamaları geliştirmek

Sedex Üyeleri Etik Ticaret Denetimi (SMETA), dünyada en yaygın kullanılan etik denetim biçimlerinden biridir. SMETA, şirketleri etik olarak çalışan tedarikçilerin seçilmesinde yönlendirmek için sağlam etik denetimler sunar. Dört direkli metodolojisi İş, Sağlık ve Güvenlik, Çevre ve İş Etiği alanlarında yüksek kaliteli denetimleri kolaylaştırmaktadır. Denetimler, tedarikçilerin herhangi bir müşteriyle paylaşmaları ve çoğaltılmaları önlenmeleri için uygun maliyetli bir çözüm olarak tasarlanmıştır.

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ DENETİM HİZMETLERİMİZİ KEŞFEDİN