News

DJSI 2019: Bureau Verıtas endüstrinin en iyi ikinci sorumlu firması olarak yer almıştır

 

18.09.2019

Bureau Veritas, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endekslerine (DJSI) 2019 Dünya ve Avrupa sıralamasında Profesyonel Hizmetler sektöründe 2. sıradan giriş yaptı.

RobecoSAM ve S&P Dow Jones, bu yılki Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri (DJSI) değerlendirmesinin sonuçlarını açıkladı. DJSI endeksine ilk girişinde, Bureau Veritas 33 şirket arasında Profesyonel Hizmetler sektöründeki en sorumlu ikinci şirket seçildi.

Bureau Veritas, 38/100 endüstri ortalamasına göre 75/100 puan aldı.

Bu tanınma, Grubun misyonu ve değerlerinin temelinde  sosyal ve çevresel sorumluluk konusundaki taahhüdüne değinmektedir. Müşterilerimize kendi Kurumsal Sosyal Sorumluluk girişimlerinde daha iyi destek vermek için yeni sürdürülebilirlik çözümleri geliştirmeye devam ediyoruz. Özellikle bu yıl, şirketlerin daha dairesel bir iş modeline geçişini destekleyen kapsamlı bir hizmet paketi olan Circular + 'nın lansmanı yapıldı. Hem doğrudan hem de dolaylı olarak, Bureau Veritas, Kurumsal Sosyal Sorumluluk'a tam adanmıştır.

1999'da lansmanı yapılan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi, firma sürdürülebilirliği için dünyada en çok tanınan kriterdir. Sadece sürdürülebilirlik risklerini ve fırsatlarını belirlemede önderlik eden şirketler DJSI’ya dahil edilmek üzere seçilmiştir.

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK HAKKINDA DAHA FAZLASI