News

Bureau Verıtas, Enerji Haftası Gürcistan 2020 Etkinliğine Bilgi Ortağı Olarak Katılıyor 

09.01.2020

28-30 Ocak tarihleri arasında Enerji Haftası Gürcistan 2020 Etkinliği Sheraton Tiflis’te gerçekleşecektir. Üst düzey uluslararası yatırım etkinliği, yenilenebilir enerjinin yayılmasını teşvik etmek ve enerji sektörüne yatırım çekmek amacıyla Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı tarafından resmi olarak desteklenmektedir.

Etkinlik çerçevesinde, Gürcistan'ın devlet ve özel sektörleri, uluslararası finans kurumları ve 15'ten fazla ülkeden gelecek yabancı özel yatırımcılardan oluşan yaklaşık 300 üst düzey konuk bir araya gelecektir.

Enerji Haftası Gürcistan 2020’de, enerji bağımsızlığını güçlendirme politikalarını desteklemek için, hükümetin teşvikleri ve yatırım projelerinin desteklenmesi, hidroelektrik enerjinin gelecekteki büyümesi, alternatif enerji projeleri, iletim ağları, dağıtım piyasaları, enerji verimliliği, pazarın serbestleştirilmesi ve yasal reformlar konularını içeren 2 günlük kongre yapılacaktır. Etkinliğin 3. gününde bir grup uluslararası katılımcı için teknik ziyaretler (Qartli Rüzgar Çiftliği ve Zhinvali HES) planlanmaktadır.

Bureau Veritas etkinliğe bilgi ortağı olarak katılacaktır. Enerji alanında uzman global direktörümüz Stephan Ciniselli, etkinliğin ikinci gününde 'Güç Üreten Varlıkların Kalitesini ve Güvenliğini Sağlamak için En İyi Uygulama yaklaşımları' hakkında konuşacaktır.

Etkinlik resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.