News

Tüketici Ürünlerinde Güncel Haberler

07.04.2020

Hong Kong Oyuncak ve Çocuk Ürünleri Güvenlik Yönetmeliği Gazetesinde Bildirim 2020 (Çizelge 1 ve 2'de değişiklik) yayınlandı.

Hükümet, Oyuncak ve Çocuk Ürünleri Güvenlik Yönetmeliği Gazetesinde (1 ve 2 no'lu Çizelgelerin Değiştirilmesi) 21 Şubat 2020 tarihli 2020 sayılı Tebliğ yayımlanmıştır. Bildirim, Oyuncaklar ve Çocuk Ürünleri Güvenlik Yönetmeliği (Başlık 424) altında Çizelge 2'de (Çizelge 2 ürünleri) listelenen oyuncaklar ve bazı çocuk ürünleri için güvenlik standartlarını güncellemeyi amaçlamaktadır. Bildirim 1 Ekim 2020'de yürürlüğe girecek.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

Kasım 2019-Ocak 2020 arasında Çin'in Bazı Bölgelerinde Ayakkabı ve Deri Eşya Piyasa Gözetimi

Çin'in bazı bölgelerinde Kasım 2019'dan Ocak 2020'ye kadar çocuk ayakkabıları, yetişkin ayakkabıları, resmi ve gündelik ayakkabılar, sandaletler ve botlar, deri giysiler, çantalar, sırt çantaları ve bagaj kılıflarını kapsayan on iki ayakkabı ve deri eşya kategorisi incelenmiş ve rapor edilmiştir. Denetlenen bölgeler Shenzhen, Pekin, Chongqing, Hebei, Şangay ve Shanxi'dir.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

CE İşaretleme Bilgisi Brexit

İngiltere’nin AB' den anlaşmadan ayrılması durumunda ektekiler geçerli olacaktır. Bu yorumlar oyuncak gereksinimleri ve tüm CE işaretli ürünler için de geçerli olacaktır.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.