nukleer enerji

nükleer

enerji

Nükleer sanayi giderek daha yoğun bir inceleme ile karşı karşıyadır. Bureau Veritas olarak, nükleer endüstri oyuncularının güvenlik yönetmeliklerine uyumu göstermelerini sağlayan hizmetler sunuyoruz.

NÜKLEER ENDÜSTRİ YÖNETMELİKLERİNE UYUMUN SAĞLANMASI

ZORLUKLARINIZ

Nükleer endüstri dünyada en çok düzenlenen endüstriler arasındadır. Hükümetler ve sivil toplum kuruluşları, güvenlik standartlarının karşılandığından emin olmak için nükleer tesislerin ve faaliyetlerin zorunlu denetimini gerektirir. Nükleer projeleriniz tasarım ve bakımdan işletmeden almaya kadar uluslararası ve yerel yönetmeliklere uymalıdır.

ÇÖZÜMLERİMİZ

Proje geliştirme, inşaat, devreye alma, operasyonlar ve işletmeden alma alanlarındaki gözetim ve test hizmetlerimizle, nükleer tesislerinizin ve faaliyetlerinizin kalitesini, güvenliğini ve performansını garanti etmenize yardımcı oluruz.

  • Proje geliştirme Nükleer projenize başlamak için çok çeşitli zorunlu çalışmalar ve değerlendirmeler gerekmektedir. Projelerinizin doğru yolda başlamasını sağlamak için jeoteknik çalışmalar, çevresel şart değerlendirmesi, tehlike ve işletilebilme (HAZOP) çalışmaları hizmetleri sunuyoruz.
  • Tasarım ve tedarik Nükleer projenizin tasarımı sıkı endüstri şartnamalerine uygun olması ve tedarikçilerinizin titizlikle değerlendirilmesi gerekir. Projelerinizin tasarım ve tedarik yönetmeliklerine uygun olmasını sağlamak için tasarım incelemesi, tedarikçi ve uygunluk değerlendirmesi, mağaza incelemesi ve tahribatsız muayene (NDT) hizmetleri sunuyoruz.
  • İnşaat Nükleer sahanız, titiz nükleer kalite ve güvenlik yönetmeliklerine göre inşa edilmelidir. Yerinde güvenlik koordinasyonu, kalite güvence/ kalite kontrol (QA/QC) yönetimi ve hızlandırma hizmetlerimizle sahanızın kalite ve güvenlik standartlarına uygunluğunu sağlıyoruz.
  • Devreye alma Nükleer sahanızın ekipmanlarının, kurulumlarının ve tesislerinin tasarım standartlarına göre çalıştıklarını göstermek için test edilmesi gerekir. Performans testi ve tanıklık, saha denetimi ve devreye alma raporu incelemesi dahil olmak üzere kapsamlı hizmetlerimizle sahanızın hızla çalışır duruma gelmesine yardım ediyoruz.
  • Operasyonel verimlilik ve atık yönetimi Operasyonel uyumun sağlanması için nükleer sahanız düzenli olarak denetlenir. Uyumsuzluk durumunda, masraflı olabilecek planlanmamış duruş süresi riski oluşur. Sahanızın en yüksek seviyede operasyonel verimlilik elde etmesini sağlamak için yerinde denetim ve doğrulama, teknik denetim, sağlık ve güvenlik uygunluk denetimi hizmetlerimizi sunuyoruz. Ayrıca, süreç yönetimi ve nükleer kaynak ve atık depolama işlerinin yürüten ekipmanın uygunluğunu değerlendiriyor ve denetliyoruz. Nükleer atık sertifikası, üçüncü taraf nükleer yakıt denetimi ve nükleer zenginleştirme denetimi hizmetlerimiz arasındadır.