Hidrojen

HİDROJEN

Bureau Veritas, önümüzdeki on yıl içinde hidrojen üretiminin ve tüketiminin güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde artmasını desteklemek için hidrojen enerjisi sektörüne yönelik teknik ve düzenleyici hizmetler açısından küresel bir referanstır.

ZORLUKLARINIZ

Çeşitli enerji sektörü oyuncuları şu anda hidrojen üretimini ve kullanımını geliştirmek için projeler başlatıyor. Geleneksel olarak hidrojen fosil enerjilerden üretilmekte ve endüstride kullanılmak üzere tüketilmektedir. Günümüzde yeşil hidrojene geçiş, evrendeki en hafif ve en bol molekül için yeni bir döneme işaret etmekte ve pek çok yeni kullanım alanının gelişmesine yol açmaktadır. Yeni oluşan yeşil hidrojen pazarı birçok zorlukla karşı karşıyadır. Bunlar arasında, teknik danışmanlık, sertifikasyon, test, eğitim ve izlenebilirlik için ortaya çıkan ihtiyaçlarla sonuçlanan kod ve standart eksikliği yer almaktadır. Sektördeki oyuncuların, projelerinin yönetmeliklere ve son tüketicilerin çevresel özelliklerle ilgili beklentilerine uygun olmasını sağlamaları gerekmektedir.

NASIL DESTEK OLUYORUZ?

Müşterilerine güven, şeffaflık ve kalite güvencesi sunma konusunda zengin bir geçmişe sahip olan ve 2020'den beri Hidrojen Konseyi üyesi olan Bureau Veritas, bugün ve yarın hidrojen endüstrisi oyuncularını destekleyecek uzmanlığa sahiptir. Petrol ve gaz, enerji ve kamu hizmetleri ve denizcilik sektörlerindeki köklü konumumuzdan yararlanan Bureau Veritas, dünya çapındaki hidrojen enerjisi oyuncuları için stratejik bir ortaktır. Küresel, geniş ve sektörler arası teknik uzmanlığımızı bütünsel Hidrojen Etiketimiz aracılığıyla sektöre sunuyoruz. Ayrıca hidrojen risk ve güvenliği ile ilgili hizmetlerin yanı sıra hidrojen tedarik zinciri kalite güvencesi, teknik danışmanlık, mal sahibi mühendisliği ve bağımsız kalite testleri de sunuyoruz.

Yenilenebilir Hidrojen Etiketimiz, hidrojen üreticilerine güvenli ve sürdürülebilir hidrojen üretimine bağlılıklarını kanıtlayarak son pazarlara eşsiz bir pasaport sağlamaktadır. Bureau Veritas, bu gönüllü sertifikasyon programı aracılığıyla hidrojen üreticilerine, yatırımcılara ve alıcılara hizmet etmek için küresel olarak uygulanacak tek bir metodoloji oluşturmuştur. En iyi uygulamalara ve mevcut endüstri standartlarına dayalı olarak hidrojen üretiminin güvenliği ve sürdürülebilirliği açısından şeffaflık için yeni bir standart belirlemektedir.

Program aynı zamanda hidrojen üretim tesisinin karbon ayak izini hesaplamak ve yaşam döngüsünü değerlendirmek için bir metodoloji sağlarken, sertifikayı almak için ortak bir eşik belirlemektedir. Etiketi sunmak için, sahada üretilen gerçek hidrojen miktarını periyodik olarak doğruluyoruz. Varlığın sertifikasını yenilemek için güvenlik, sürdürülebilirlik ve yaşam döngüsü değerlendirmesine ilişkin yıllık inceleme ve denetimler gerçekleştiriyoruz.

MÜŞTERİLERİMİZİ HİDROJEN DEĞER ZİNCİRİ BOYUNCA DESTEKLİYORUZ

 • ÜRETİM

  Bureau Veritas, hidrojen üretiminin tüm aşamalarında işveren mühendisi olarak hizmet verebilir...

  Image
  hidrojen üretimi

  Bureau Veritas, hidrojen üretiminin tüm aşamalarında işveren mühendisi olarak hizmet verebilir. İnşaat denetimi, risk ve güvenlik yönetimi, tedarik zinciri hizmetleri ve daha fazlasını gerçekleştirebiliriz. Varlık ve elektrolizör sertifikasyonları için destek sağlıyoruz. Benzersiz Hidrojen Etiketimiz, üreticilere yönetmeliklere uygunluklarını göstermenin yanı sıra son kullanıcıların çevresel özelliklerle ilgili beklentilerine cevap vermenin bir yolunu sunar.

 • DEPOLAMA & NAKLİYE

  Petrol ve gaz endüstrisindeki uzun yıllara dayanan deneyimimiz, gaz/hidrojen harmanlama veya gaz boru hattının yeniden kullanımı projelerine destek vermemizi sağlamaktadır.

  Image
  hidrojen nakliye

  Petrol ve gaz endüstrisindeki uzun yıllara dayanan deneyimimiz, gaz/hidrojen harmanlama veya gaz boru hattının yeniden kullanımı projelerine destek vermemizi sağlamaktadır. Denizcilik ve açık deniz endüstrilerindeki uzmanlığımız sayesinde hidrojen sıvılaştırma ve türev yakıt ikmali gibi alanlarda destek sunabiliyoruz. Ayrıca gemideki motorları ve yakıt hücrelerini de sertifikalandırıyoruz.

 • SON KULLANIM

  Yakıt ikmal istasyonlarıyla ilgili hizmetlerden ekipman sertifikasyonuna kadar Bureau Veritas

  Image
  hidrojen depolama

  Yakıt ikmal istasyonlarıyla ilgili hizmetlerden ekipman sertifikasyonuna kadar Bureau Veritas'ın uzmanlar topluluğu, dünyanın dört bir yanındaki hidrojen oyuncuları için güvenilir bir bağımsız taraf olarak hareket etmektedir.

Image
Yeşil Hidrojen Broşürü

Bureau Veritas'ın hidrojen projelerine yönelik çözümleri ve bunların faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeşil Hidrojen Broşür