information_technology_security_cover

Bilgi Teknolojisi (BT) Siber Güvenliği

İşyerinde ve özel hayatımızda temel iş süreçlerimizi yönetmek için bilgi teknolojisine giderek daha fazla güveniyoruz. Her yeni hizmet her zaman BT sistemleri, ağları, yazılımları ve internet aracılığıyla birbirine bağlanır. Bu da onları bilinçli veya kaza eseri güvenlik ihlallerine karşı daha savunmasız hale getirir. Bureau Veritas'ta, sizin (ve tedarikçilerinizin) bu riskinizi azaltmak için siber güvenlik düzenlemelerini ve standartlaştırılmış kriterleri karşıladığınızı bağımsız olarak onaylıyoruz.

içerik

Artık bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) olmadan yaşayamayız. Ancak savunmasız hizmetlerden yararlanan bilgisayar korsanlarının sürekli tehdidi, güvenliğin, korumanın ve gizliliğin hepimiz ve iş faaliyetlerimiz için ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Kritik toplumsal yönleri nedeniyle, siber güvenlik de bir uyum konusu haline geldi. Örneğin Avrupa'da gizlilik, Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ile düzenlenir. Temel Hizmet Operatörleri (OES'ler) ve Dijital Hizmet Sağlayıcılar (DSP'ler), AB Ağ ve Bilgi Güvenliği (NIS) direktifine uymalıdır.

Kuruluşunuzun ve sistemlerinizin güvenli ve uyumlu olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Bu soruyu cevaplamak için ISO 27001, Bulut Güvenliği için ISO 27017, OWASP Kılavuzları, NIST Kılavuzları gibi birçok standart, en iyi uygulama ve kılavuz vardır.

Küresel bir lider olarak Bureau Veritas, BT sistemlerinizi değerlendirmek ve onaylamak için ihtiyaç duyulan bağımsız siber güvenlik hizmetlerini sağlar.

insan, süreç ve teknoloji hizmetlerimiz

Image
Man working on computer
insanlar
Güvenlik Bilinci ve Davranışı (SAFE)
Kimlik avı testleri
Sosyal Mühendislik
Eğitim Kursları (ör. Bulut Güvenliği, Mobil Uygulama Güvenliği, Uygulamalı Bilgisayar Korsanlığı)
Image
Man connected on laptop + network infographics
süreç
Güvenlik Yönetimi Uygulaması (ISO 27017, ISO 27018, ISO 27031, ISO 27001 ISMS)
BT  Hizmet Yönetim Sistemleri - ISO 20000-1 ITSMS, TickIT
TISAX, eIDAS Sertifikasyonu
Güvenlik Olgunluk İncelemesi
BT Risk Değerlendirmesi (Saha)
Satıcı Güvenliği
Gizlilik / Veri koruma / ISO 27701 PIMS /GDPR için BVC TS
ISAE 3000 / 3402 Güvencesi
Adli Bilişim Hazırlığı
Image
Code on computer screen + network infographics
TEknoloji
Tehdit Modelleme / Tasarım İncelemesi / Kod İncelemesi
Savunmasızlık Değerlendirme & Sızma Testi
Bulut Güvenliği
Kırmızı Takım
Güvenli Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü (S-SDLC)
SIEM/SOC Testi

Bilgi Teknolojisi (BT) siber güvenlik hizmetleri hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen SECURA BT PAZARI SAYFASINI ziyaret edin.

Kurumsal risk belgelendirme hizmetlerimiz hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen BV SERTİFİKASYON SAYFASINI ziyaret edin.