denetim

denetim & gözetim hizmetleri

Ürünlerinizin, varlıklarınızın ve sistemlerinizin güvenilirliği ve bütünlüğü konusunda güven kazanmanız için çalışıyoruz.

bureau verıtas denetim & gözetim hizmetleri

Tesislerin, ekipmanların, ürün ve hizmetlerin uygunluğunu sağlamak için kuruluşlarınızın uyması gereken standartlar ve yönetmelikler vardır. Kalite ve çevreden, sosyal sorumluluk yükümlülüklerine, iç ve dış standartlara uyarak sadece uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir kurum olarak da sorumluluğunuzu gösteririrsiniz. Bu yükümlülükler, ulusal mevzuatı, lisansınızı kullanmanızı gerektiren geçerli yasaları ve yönetmelikleri, sektöre özgü gereklilikleri, ulusal ve uluslararası standartları, gönüllü standartları ve kendi iç süreçlerinizi kapsayabilir.

Tesislerinizin, ekipmanlarınızın ve ürünlerinizin muayenelerinin yanı sıra sistemlerinizin ve süreçlerinizin denetimlerini gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Yerel, küresel ve iç standartlarınızı değerlendirmek için sizlerle birlikte çalışıyoruz.

2. taraf ve 3. taraf denetimler

Denetim bir ürünün, varlığın veya sistemin belirtilen kriterleri karşıladığını yerinde doğrulamayı içerir. Riski azaltmak, kaliteyi kontrol etmek, miktarı doğrulamak ve yasal gereklilikleri karşılamak için tasarlanmış çok çeşitli hizmetleri kapsar. Denetimler üç kategoriye ayrılmaktadır.

  • 1.taraf denetimler kurumların kendi içlerinde yaptığı denetimlerdir.
  • 2. taraf denetimler kurumların mal veya hizmet aldıkları tedarikçi firmalarına yaptırdıkları denetimlerdir.
  • 3. taraf denetimler ise bağımsız organizasyonlar tarafından yapılan denetimlerdir.

Bureau Veritas olarak 2. taraf ve 3. taraf denetim hizmetleri veriyoruz. 

Şirketler, belirledikleri kalite, güvenlik ve uygunluk standartlarının organizasyonları boyunca uygulanmasını sağlamalıdır. 2. taraf denetimlerde, Bureau Veritas bağımsız bir ortak olarak hareket eder, durumu tarafsız olarak değerlendirir ve özellikle dikkat etmek istediğiniz alanları denetler. Bayinizin veya tedarik ağınızın, satış noktalarınızın veya şirketinizin şubelerinin belirli kriterlere göre denetlenmesini istiyorsanız, Bureau Veritas olarak 2. taraf denetim çözümlerimizle size yardımcı oluruz.

3. taraf denetimlerde Bureau Veritas bağımsız bir kurum olarak çalışmaktadır. Bureau Veritas’ın denetim hizmetleri müşterilerimize ürünlerinin, işlemlerinin ve kurumlarının uluslararası ve yerel düzenlemelere, gönüllü standartlara ve kendi gereksinimlerine uyduğuna dair güven sağlar. Bağımsız üçüncü taraf denetim hizmetlerimiz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre yönetiminin yanı sıra verimlilik ve varlık bütünlüğünü de kapsar.  Enerji santrallari, inşaat ve altyapı projeleri, endüstriyel tesisler gibi pek çok sektörde 3. taraf belgelendirme hizmetleri veriyor ve yasal denetimler yapıyoruz.

denetim ve gözetim hizmetlerimizi keşfedin