özelleştirilmiş denetimler

Fabrika denetimi (shop ınspectıon)

İkinci taraf satıcı denetimleriyle endüstriyel tedarik riskinizi azaltmanıza yardımcı oluyoruz.

ENDÜSTRİYEL EKİPMANLARIN alımınDA RİSK AZALTMASI

Çoğu endüstriyel sektörde (kimyasal, otomotiv, metalurji veya petrol ve gaz gibi), büyük inşaat projeleri için farklı üreticilerden tedarik edilen çok sayıda ürün satın alınır. Fabrika denetimi veya endüstriyel tedarik, birçok kuruluş için satın alma sürecinin önemli bir parçasıdır. Endüstriyel ekipmanı satın almadan önceki bir ikinci taraf satıcı denetimi, sadece alıcının yatırımını korumakla kalmaz aynı zamanda ekipmanın güvenli, uyumlu ve amacına uygun olduğuna dair bağımsız bir güvence sağlar. Endüstriyel ekipmanlar arasında borular ve tüpler, vana ve musluklar, kazanlar ve motorlar, asansörler ve kaldırma ekipmanları için motorlar, elektrikli ve elektronik cihazlar yer almaktadır.

Fabrika denetimi, teslimattan önce ürünleri imalat yerlerinde incelemeyi içerir. Bu, bir ürünün, hizmetin, işlemin, ekipmanın veya kurulumun belirtilen ihtiyaçlara, müşteri beklentilerine, geçerli düzenlemelere veya diğer özel gereksinimlere uyup uymadığını belirlemenin en elverişli ve uygun fiyatlı yoludur. Bu incelemeler tasarım incelemesi, malzeme sertifikalarının gözden geçirilmesi, görsel muayene, tahribatsız muayene (NDT), kalıtım, denetim, mekanik veya fonksiyonel testlerin performansını kapsar.

BUREAU VERITAS İLE ÜRETİM DENETİMİNİZ

Birçok şirket, ürünlerin kalitesini şirketten çıkmadan önce incelemek ve sonuçlandırmak için kendi kalite görevlilerine sahiptir. Ancak, ürünlerinizin planlanan sevkiyatından kısa bir süre önce, önceden monte edilmiş bir parçanın gereksinimleri karşılamadığını fark ederseniz, hatayı düzeltmek ve gecikmeden teslim etmek için genellikle çok geç kalmış olursunuz. Özellikle uzun teslimat süresine sahip karmaşık tek parça üretiminde zamanında teslimat yapamayacağınız anlamına gelir.

Üreticiden satın aldığınız parçaları, yerel ve deneyimli çalışanlar tarafından, imalatçıya verdiğiniz özelliklerinize göre, ürünler size ulaşmadan önce bile denetleriz. Böylece, sorun giderme, projenizi veya teslimat zamanlarınızı tehlikeye atmadan zamanında yapılabilir.

Teslimattan önce tedarikçiye yapılan bir denetim ile, kalite ve güvenlik hataları anında tespit edilebilir ve karşı önlemler alınabilir. Bununla birlikte, özellikle karmaşık ürünler ve uluslararası tedarikçiler söz konusu olduğunda, bu yalnızca zaman ve para harcamakla ilişkilidir. Bureau Veritas, dünya genelinde bu denetlemeyi hem kaliteli hem de uygun maliyetli bir şekilde yürüten, çok çeşitli endüstrilerde ve üretim süreçlerinde deneyimli uluslararası bir denetçi ağına sahiptir.