Press Release

Bureau Verıtas, rüzgar türbinlerine gelişmiş pervane kanadı denetim hizmetleri sunmak için Cornis ile ortaklık imzaladı

16.09.2019

Bureau Veritas, deneyimli rüzgar türbini kanadı denetimleri ve yapay zeka (AI) çözümleri sağlayıcısı Cornis ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu ortaklık sayesinde Bureau Veritas, yerinde veri toplama ve görüntülerin rüzgar çiftliği sahiplerine ve operatörlerine dijital olarak işlenmesine dayalı Gelişmiş Pervane Kanadı Denetimi (ABI) hizmetleri sunacak.

Rüzgar türbini kanatlarının çalışma koşullarını korumak, rüzgar çiftliklerinin güvenilirliğini ve maliyet verimliliğini sağlamak için esastır. Önleyici bakım, operatörlerin kanat hasarlarını tahmin etmesini ve önlemesini sağlarken, garanti sürelerinin sonunda Teknik Durum Tespiti yapmak için bağımsız değerlendirme çok önemlidir.

Gelişmiş Kanat Denetimi (ABI), bir bıçağın dış yüzeyini taramak için HD kameraları kullanırken, otomatik bir yapay zeka (AI) aracı, sektördeki en büyük 30.000 kanattan oluşan bir veritabanı kullanarak kanat yüzeyindeki hataları algılar ve ölçer. Herhangi bir kusurun türü ve ciddiyeti akıllı bir web tabanlı platformdan sunulmaktadır. ABI ile müşteriler daha doğru sonuçları beraberinde getiren daha güvenli ve daha hızlı bir kanat değerlendirme yönteminden faydalanabilirler.

Bureau Veritas Enerji ve Tesisler Market Lideri Stephan Ciniselli, “Bu ortaklık, Cornis’in kanat incelemeleri için yüksek kaliteli teknolojideki rakipsiz deneyimini ve Bureau Veritas’ın engin global uzman ağını kullanıyor” dedi. “Birlikte çalışarak, özellikle Avrupa'daki, Güney Amerika, Asya ve Orta Doğu'daki yüksek kaliteli kanat denetim hizmetleriyle dünya çapındaki müşterileri desteklemek için daha iyi bir konumda olacağız.”

Büyük uluslararası oyuncuların ortağı olan Cornis ile birlikte çalışan Bureau Veritas, rüzgar sektöründeki müşterilerini daha ileri destekleyebilir. Bureau Veritas uzmanları, teknolojik açıdan gelişmiş ekipmanları kullanarak yerindekanat incelemeleri gerçekleştirirken, Cornis uzmanları verileri işler ve her kanatın tam HD görüntülerini oluşturur.

Basın bültenini buradan indirebilirsiniz.