uluslararasi-ticaret

News

Bureau Verıtas tarafından Fas Krallığı için Konsinye Bazlı Uygunluk Değerlendirmesi (CBCA)

04.06.2020

Fas Krallığı Sanayi, Ticaret, Yeşil ve Dijital Ekonomi Bakanlığı MICEVN tarafından yayınlanan son karara göre; Koronavirüs (Covid 19) salgını sebebiyle geçiş dönemi 19 Haziran 2020 tarihine kadar uzatılmıştır ve 20 Haziran 2020 tarihi itibariyle geçiş dönemi sona erecektir. 19 Haziran 2020 (malların varış tarihi) itibariyle, Uygunluk Sertifikası (COC) olmadan gelen gönderilerin Fas'a girişi reddedilecektir. Fas Krallığı için Konsinye Bazlı Uygunluk Değerlendirmesi (CBCA) programı zorunludur ve Fas Krallığı ile ticaret yapan tüm ihracatçıların hükümetin gereksinimlerine uyması gerekmektedir.

Bureau Veritas, ihracattan önce tüm düzenlenmiş ürünler için CBCA'nın sağlanması için Fas Krallığı adına atanmıştır. Program, malların standartlara uygunluğuna, risk yönetimine ve değerlendirmenin tatmin edici sonuçlarına uygunluk belgesi verilmesine odaklanan bir Konsinye Dayalı Uygunluk Değerlendirmesi (CBCA) programıdır.

Malların geçerli standartlara uygunluğu, akredite edilmiş kuruluşlar, sertifikalı üreticilerin şirket içi laboratuvarları ve / veya testler tarafından düzenlenen uygunluk belgeleri ile gösterilecektir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN