News

Tüketici Ürünlerinde Güncel Haberler

19.03.2020

Rhode Island Kürk Ürünlerinin Satışının Yasaklanması İçin Yasa Tasarısı Önerdi

Rhode Eyaleti, onaylanması durumunda, kürk ürününün satılmasını, satış teklifini, satış için sergilenmesini, ticaretini veya başka bir şekilde dağıtılmasını yasadışı hale getirecek bir yasa tasarısı önerdi.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

CPSC Portatif Yatak Rayları İçin Doğrudan Son Kural Yayınladı

25 Şubat 2020 Salı günü, ABD Tüketici Ürünleri Güvenlği Komisyonu (CPSC), Federal Kayıt, 16 CFR 1224 Portatif Yatak Rayları Güvenlik Standardı için Doğrudan Son Kural yayınladı. 16 CFR Part 1224 şimdi hiçbir değişiklik yapılmadan, zorunlu olarak Portatif Yatak Rayları Standart Tüketici Güvenlik Şartnamesi ASTM F2085-19’u referans alacaktır.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

Brezilya, Kürk, Deri ve Kostümlerdeki Tüylere Yasaklama Önerdi

Brezilya, kostüm ve sahne eşyalarındaki kürk, deri veya hayvan kökenli tüylerin üretimi, ithalatı, pazarlanması ve kullanımı konusunda yasak önermiştir.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

FTC 16 CFR 303'te Değişiklik Önerdi

Federal Ticaret Komisyonu (FTC), genel elyaf isimlerine, ISO 2076 standardını dahil etmek için Tekstil Elyaf Ürünleri Tanımlama Yasası kapsamındaki 16 CFR 303, Kurallar ve Düzenlemeler'de değişiklik yapılmasını önerdi. ABD'de ISO 2076 genel fiber adlarının kullanılmasına izin vermenin amacı, üreticilerin, ithalatçıların ve perakendecilerin birden fazla ülkenin gereksinimlerini karşılayan etiketler geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

Paraguay, Tekstil Ürünlerinin Etiketlenmesine İlişkin MERCOSUR Kararnamesini Onayladı

Paraguay, Arjantin, Brezilya ve Uruguay gibi MERCOSUR Grup üyesidir. MERCOSUR üyesi Devletler, serbest ticareti kolaylaştırmak ve tekstil ürünlerinin açık bir şekilde etiketlenmesini sağlamak amacıyla, tekstil ürünlerinin Etiketlenmesi Hakkında Uyumlaştırılmış Teknik Yönetmeliğe sahiptir. MERCOSUR yeni etiketleme kararını Temmuz 2019'da onaylamıştı.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.