clarity_

BUREAU VERITAS CLARITY: ESG (ÇSY) TAAHHÜTLERİNE ŞEFFAFLIK VE GÜVENİLİRLİK GETİRİN

Büyük şirketler ve KOBİ'ler, sürdürülebilirlik politikalarına ilişkin artan kamu denetimiyle uğraşmaktadır. Finansal performansın ve yenilik yapma yeteneğinin ötesinde, şirketler artık insanlar ve gezegen üzerindeki olumlu etkileriyle ölçülmektedir.

140'tan fazla ülkedeki küresel ayak izinden ve yerinde değerlendirmeler yoluyla bilgi toplama konusundaki benzersiz yeteneğinden yararlanan Bureau Veritas, karar vericilerin kuruluşların sürdürülebilirlik yol haritalarının uygulanmasını yönetmelerine yardımcı olmak için Clarity çözümünü yarattı.

CLARITY: ESG (ÇSY) YOL HARİTALARINI YÖNETİN VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİLERİNİN İLERLEMESİNİ İZLEYİN

Clarity ile Bureau Veritas, Sosyal, Sağlık ve Güvenlik, Çevre, Biyoçeşitlilik, İklim Değişikliği, İş Etiği ve Sorumlu Kaynak Kullanımından Hayvan Refahı, Enerji Verimliliği ve Atık Yönetimine kadar geniş bir konu yelpazesinde sizi destekler.

BV Yeşil Çizgi hizmet ve çözümlerinin bir parçası olan bu yeni çözüm paketi aracılığıyla BV, ESG (ÇSY) gelişmişlik düzeyinizi değerlendirecek ve denetimler sırasında yapılan gözlemleri dijital bir gösterge panosunda bulunan eyleme dönüştürülebilir toplu puanlar halinde görüntüleyecektir. Clarity 4 adımlı bir yaklaşıma dayanır:

 • Saha denetimleri veya Öz Değerlendirme Anketleri

  Clarity, harika bir modülerlik sunan kullanıcı dostu bir dijital süreçle desteklenmektedir. Değerlendirmeler, doğrudan sahadaki denetçiler tarafından yapılabileceği gibi, değerlendirmek istediğiniz kuruluşlara gönderilen çevrimiçi anketler aracılığıyla da yapılabilir. Her iki durumda da sağlanan bilgiler, Bureau Veritas tarafından bağımsız olarak doğrulanır. Bu düşük maliyetli kombinasyon, kolaylıkla karmaşık değer zincirlerinde küresel düzeyde incelemeler gerçekleştirmeyi sağlar. Böylece, Clarity ESG (ÇSY) kontrol listelerini izleyerek varlıklarınızı, sahalarınızı ve/veya tedarikçilerinizi değerlendirebilirsiniz.
 • Sistematik puanlama

  İlk adımda yapılan gözlemler, belirli bir sürdürülebilirlik endişesine karşı bir işletmenin gelişmişlik seviyesini yansıtan puanlarla sistematik olarak toplanır.

 • Dijital bir gösterge panosu (“MyRadar”)

  MyRadar, tüm değerlendirme sonuçlarınızı ve denetim raporlarınızı merkezileştirerek, sonuçlarınızı görselleştirmenize ve değer zincirinizin uygunsuzluklarını tek bir tıklamayla konuya, coğrafyaya ve kritiklik düzeyine göre ayırmanıza olanak tanır. Puanların dökümünün ayrıntılı bir düzeyde görselleştirilmesi, performansınızı anlamanın anahtarıdır.

 • ESG (ÇSY) stratejinizi yönlendirmek

  Sonuçlarınızın ve puanlarınızın MyRadar'da görselleştirilmesine dayanarak, performansınızı yıldan yıla iyileştirmek için kritik uygunsuzluklarınızın düzeltilmesine odaklanabilir ve ulaşmak için yeni hedefler çizebilirsiniz.

Image
logo_clarity_235px

ÇEŞİTLİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANLARINA ODAKLANMAK İÇİN MODÜLER BİR YAKLAŞIM

Clarity, sürdürülebilirliğin çeşitli alanlarına odaklanmanızı sağlayan modüler bir yaklaşıma sahiptir. Bureau Veritas ESG (ÇSY) kontrol listeleri iki türdür:

 • Sektörler arası modüllerimiz, tüm sektörler için ortak olan değerlendirme kontrol listelerini yeniden gruplandırarak, 6 standart alanda değer zinciri performansınızın ilk görüntüsünü yakalamanıza olanak tanır: Sosyal, Sağlık ve Güvenlik, Çevre ve Biyoçeşitlilik, İklim Değişikliği, İş Etiği ve Sorumlu Kaynak Kullanımı (örn. Tedarik zincirinizde karbon emisyonlarına ilişkin politika ve hedefleri kimin uyguladığını izleyin).

 • Uzmanlık modüllerimiz, sektörünüz için özellikle kritik olan ESG (ÇSY) konularını derinlemesine incelemenize olanak tanıyan gelişmiş, sektöre özel kontrol listelerinden yapılmıştır (ör. tarım-gıda işi için izlenebilirlik veya hayvan refahı, Petrol ve Gaz için Net Sıfır kapsam 1, 2 ve 3 değerlendirmeleri vb.).

ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR ÇÖZÜMLER

Clarity çözüm paketi, sürdürülebilirlik stratejinizi yönlendirmenize olanak tanır. Bu nedenle, rakipsiz özelleştirme olanakları sunar. Uzmanlarımız tarafından oluşturulan standart modüllerimizi uygulamayı seçebilir veya stratejinize uyacak şekilde mevcut öğeleri değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Faaliyetleriniz belirli kontrol listeleri gerektiriyorsa, ekibimiz ihtiyaçlarınıza uygun özel bir Clarity modülü oluşturabilir. Sürdürülebilirlik stratejiniz benzersizdir. Clarity ile eyleme dönüştürülebilir ve güvenilir hale getirebilirsiniz.

DİJİTAL OLARAK DESTEKLENEN BİR SÜREÇ

Clarity, 3 farklı Bureau Veritas dijital çözümüne dayanmaktadır:

 • Onboarding platformu, değer zincirinizdeki önemli ilgili kişilerin, veri tabanımızda profillerini oluşturarak değerlendirme yolculuğuna başlamalarına yardımcı olacaktır.

 • Maia+ portalı, anketleri ve sağlanan kanıt öğelerini bir belge kitaplığında (resimler, videolar, politikalar, raporlar, vb.) saklayacaktır. Portal, Bureau Veritas ve değerlendirilen kuruluşlar arasındaki bilgi alışverişini kolaylaştırır.

 • MyRadar, varlıklarınızın, sahalarınızın, tedarikçilerinizin vb. sürdürülebilirlik puanlarını ve uygunsuzluklarının listesini gösteren dijital gösterge panosudur. Erişilebilir kullanıcı arayüzü ile MyRadar, zamanında bir düzeltici eylem planı oluşturabilmeniz için ESG (ÇSY) performansınızı görselleştirmenize yardımcı olacaktır.