kaldırma

Kaldırma ekipmanları

denetimi

Kaldırma ekipmanlarının güvenli çalışması ve kazaların önlenmesi amacıyla periyodik olarak kontrollerini yapıyoruz.

Çalışma alanlarındaki ölümlü kazalar ve yaralanmalar dünyanın her yerinde hala çalışma hayatındaki en büyük problem oluşturmaktadır. Yüksek riskli ekipmanlarlar çalışanların güvenliğini sağlamak ancak ekipmanların periyodik olarak kontrolüyle mümkün olabilir. Ekipmanların fonksiyonlarını düzgün olarak gerçekleştirdiği belirli aralıklara kontrol edilmeli ve tespit edilen uygunsuzluklar biran önce giderilmelidir.

Kaldırma ekipmanının kontrolü, vinç, forklift, asansör, kanca gibi yük altında çalışan ekipmanların bazı testlere tabi tutulmasıdır. Bureau Veritas olarak uzman ekiplerimizle yaptığımız kontrollerde, ekipmanın ve yardımcı ekipmanların kaldırma işini güvenli olarak gerçekleştirebildiğini, ekipmanın test gerekliliklerini yerine getirebildiğini kontrol eder ve tespit edilen eksiklikleri veya tehlikeli durumları rapor ederiz.

Kontrol edilen ekipman ve aletler, monoray vinç, köprülü vinç, kule vinç, portal vinç, pergel vinç, caraskal, insan asansörleri, yük asansörleri, mobil vinç, hidrolik insan sepetleri, forkliftler, istif makineleri, transpaletler, araç kaldırma liftleri, hidrolik krikolar ve hidrolik platformlardır.

HİZMET İÇİ DOĞRULAMA UYGULAMALARIMIZ