kişisel veriler

bs 10012 kişisel verilerin korunması yönetim sistemi

Gönüllü veri koruma hizmetleriyle Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uyumu hedefleyin

zorluklarınız

Büyük veri çağında, gizlilik sadece bir güvenlik meselesi değil, aynı zamanda güven meselesidir. Veri yönetiminize güven için esas olan sadece uygun yönetim prosedürlerini uygulamak değil, aynı zamanda belgelendirmektir.

Türkiye’ de 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu veri işleyen kuruluşlar için zorunluluklar ve yaptırımlar getirmiştir.

AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ise bulunduğu yerde AB vatandaşlarının kişisel verileri ile ilgilenen şirketler üzerindeki kontrolleri sıkılaştırmıştır ve uyumsuzluk için ağır cezalar uygulamaktadır.

Dijital hale gelen faaliyet ve işlem çeşitliliği artmışken, müşterilerinize, çalışanlarınıza ve diğer paydaşlarınıza mahremiyet haklarına saygı duyduğunuzu ve veri güvenliğini ciddiye aldığınızı göstermeniz gerekir.

çözümlerimiz

Kişisel Verilerin en iyi şekilde yönetilebilmesi için iyi uygulamalara ve düzenlemenin içeriğine dayanan, kuruluşlar için teknik bir standart ve gönüllü bir sertifikalandırma hizmeti vermekteyiz.

Veri koruma prosedürlerinizin belgelendirilmesi, kuruluşunuzun yönetmeliklere proaktif bir şekilde uyum göstermesini sağlayan ve KVKK durumunda, sizi olası para cezalarından koruyabilecek bir araçtır.

BS 10012 Yönetim Sisteminin belgelendirilmesi kuruluşunuzda müşterilerinizin, çalışanlarınızın, alt yüklenicilerinizin verilerinin etkin bir şekilde yönetilmesini sağlayacaktır.

FAYDALAR

  • Mevzuata uyulmasını sağlamak ve olası cezaların önüne geçmek
  • Kurumsal dijital sorumluluğu sağlamak ve sertifikaya hak kazanmak
  • Marka itibarını ve etiğini geliştirmek
  • Müşterilerin ve diğer paydaşların gizliliğini korumak
  • Kuruluşunuz için çok önemli olan değerli veri varlıklarını korumak
  • Test, muayene ve belgelendirme konusunda küresel bir liderden destek
  • Veri koruma düzenlemeleri ve süreçleri konusunda deneyimli sertifikasyon uzmanlarından oluşan ekip tarafından denetlenmek

KURUMSAL RİSKLER BELGELENDİRME HİZMETLERİMİZİ KEŞFEDİN