haşere kontrol belgelendirme

BS EN 16636: 2015

AVRUPA HAŞERE YÖNETİMİ

BELGELENDİRMESİ

Haşere kontrolü endüstrisinde kalitenizi ispatlayın, CEPA Sertifikası ile meydan okuyun.

İlk Avrupa Zararlı Yönetimi Standardı, BS EN 16636: 2015 - Zararlı yönetimi hizmetleri gereklilikleri ve yeterlilikleri” ile beraberindeki sertifikasyon programı CEPA Certified®, profesyonel haşere yönetimi için referans niteliğindedir.

CEPA (Avrupa Zararlılarla Mücadele Birlikleri Konfederasyonu) tarafından desteklenen ve tedarik zinciri son kullanıcıları tarafından desteklenen bu işletme standardı, Avrupa genelinde haşere yönetimi hizmetlerinin kalitesini arttırmaktadır.

Bu Avrupa testi, halk sağlığını, varlıkları ve çevreyi korumak amacıyla, haşere yönetimi hizmetleri için gereklilikleri ve profesyonel sağlayıcılar tarafından karşılanacak yetkinlik seviyelerini belirlemektedir.

Bu standart, Entegre Zararlı Yönetimi (IPM) ile ilgili kontrol ve önleme prosedürlerinin değerlendirilmesi, tavsiye edilmesi ve yürütülmesinde yer alan haşere yönetimi şirketleri için geçerlidir. Tarla mahsulünün korunması ve düzenli sözleşmeli temizlik hizmetleriyle ilgili rutin temizlik ve dezenfeksiyon alanlarında hizmet sunan şirketler için geçerli değildir.

BUREAU VERITAS SİZİ NASIL DESTEKLİYOR?

CEPA Certified® ilk kez, sertifikalı firmaların “En iyi uygulamalarını ” ve hizmetlerinin profesyonelliğini gösterebilecekleri sektörler  için bir kriter olarak hizmet etmektedir . Küçük haşere yönetimi şirketlerinin, sektör liderlerine karşı kalitelerini kanıtlamalarını sağlar ve tüketicilerin ve işletmelerin güvenebilecekleri saygın bir tedarikçi seçmelerini kolaylaştırır.

Çoğu şirket için sertifikasyon, Bureau Veritas gibi onaylı bir sertifikasyon kuruluşu tarafından bir günlük denetim ve uygulamalı operasyonu  gözlemlemek için bir saha ziyareti içerir. Sertifika üç yıl sürer ve sertifikasyon süresinin yarı döneminde yarım günlük ikinci bir ara denetimi  içerir. Değerlendirme, personel ve hizmet yeterliliğinden, müşteri iletişimine ve tüm haşere yönetimi operasyonları için kayıt tutmaya kadar her şeyi kapsar.

CEPA, sertifikasyon sürecinden önce hazırlanmanıza yardımcı olmak için kullanımı kolay, isteğe bağlı bir öz değerlendirme testi geliştirmiştir. Bu test tamamlandıktan sonra gereklilikleri yerine getirip getirmediğinizi görmek  için bir değerlendirme yaparız.

BS EN 16636:2015  BELGELENDİRMENİN FAYDALARI

  • Önde gelen rakiplere karşı kaliteyi göstermek için denenmiş ve test edilmiş bir çerçevenin izlenmesi
  • Test, inceleme ve uygunluk konusunda global bir liderden bağımsız destek sağlanması
  • Bureau Veritas, standardın oluşturulmasına yardımcı olmak için CEPA ve diğer derneklerle yakın işbirliği içinde çalıştı.
  • Türkiye’de ilk CEPA sertifikalarını veren  sertifika kuruluşu  olduk ve  liderliği  sürdürmeye devam ediyoruz  (CEPA 18 AB üyesi ülkede onaylandı).

sektörel belgelendirme hizmetlerimizi keşfedin