IRIS

ISO / TS 22163 (IRIS) Belgelendirme

Uluslararası demiryolu taşımacılığında tedarikçi olarak kalite belgenizi sağlıyoruz.

Rekabetin artmasıyla, demiryolu endüstrisi, yasal gereklilikler ve düzenlemeler kadar farklı ülkelerin bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilecek taşıma sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Aynı zamanda, demiryolu operatörleri, tedarik endüstrisinin rekabetçi kalmasını talep etmekte ve yüksek kalite standartlarını karşılayan araçlar, tesisler ve tesisler için kanıtlanmış çözümler sunmaktadır.

IRIS'E GÖRE BELGELENDİRME NEDİR?

IRIS (Uluslararası Demiryolu Endüstri Standardı), tedarik zincirinin kalite gereksinimlerini içerecek şekilde uluslararası kabul görmüş kalite standardı ISO 9001'in demiryoluna özgü uzantısıdır. Önde gelen demiryolu sistem üreticileri ile yakın işbirliği içinde, Union of Industries Ferroviaires Européennes  (UNIFE) tarafından geliştirilmiştir. Demiryolu üreticilerinin kalite yönetimi sistemleri ve özellikle ekipman bileşenlerinin tedarikçileri ile mühendislik hizmet sağlayıcıları için tek tip bir gereksinim olan ISO 9001 standardı, demiryolu ulaştırma endüstrisi alanında tedarikçi değerlendirmesi için dünya çapında bir sistemin geliştirilmesine hizmet etmektedir.

IRIS, yönetim sistemi için raya özel gereksinimlerle geliştirilmiş ISO 9001'in yapısına dayanır: Proje Yönetimi, Geliştirme, Tedarik Zinciri Yönetimi, Güvenilirlik, Kullanılabilirlik, Bakım (RAMS), LCC (Yaşam Döngüsü Maliyetleri) ve Bilgi Yönetimi.

IRIS, demiryolu endüstrisi ile doğrudan veya dolaylı olarak çalışan tüm endüstrilere uygulanabilir: sistem bileşenlerinin veya tek tek bileşenlerin üreticileri, raylı araçların operatörleri ve üreticileri.

Faydalar

  • Uluslararası Tanınırlık IRIS belgeli kuruluşlar IRIS Belgelendirme veri tabanı içinde yer almaktadırlar.
  • Kalite İyileştirme IRIS - ISO / TS 22163 sertifikasına sahip şirket, demiryolu endüstrisinin en yüksek standartlarını karşılamaktadır.
  • Rekabet Avantajı ISO / TS 22163, tedarikçilerin demiryolu endüstrisine yönelik uluslararası onay şartı olarak kabul edilmektedir.
  • Zaman ve Maliyet Tasarrufu İki sertifikanın, ISO / TS 22163 ve kalite yönetim tabanlı ISO 9001 formunun birleşimi ile zaman ve paradan tasarruf edilir.

sektörel belgelendirme hizmetlerimizi keşfedin