gıda belgelendirme

gıda ve tarım belgelendirme

Gıda kalitesi ve güvenliği tüm dünyadaki topluluklar için sürekli bir endişe kaynağıdır ve tekrarlanan sağlık korkularında vurgulanmaktadır. Tüketiciler, yiyeceklerinin sürdürülebilir ve güvenli kaynaklardan elde edildiğinin güvencesini giderek daha fazla istemektedirler.

Gıda endüstrisi için Bureau Veritas, çeşitli yasal düzenlemelere karşı gıda ve tarımsal gıda sağlık sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır.

GIDA VE TARIM SEKTÖRLERİNİN MEVZUAT ŞARTLARINA UYGUN GIDA SAĞLIĞI BELGELENDİRMESİ

Gıda ve tarım endüstrisi profesyonelleri güvenli, sorumlu uygulamaları ve tam ürün izlenebilirliğini göstermeli ve gittikçe daha sıkı olan endüstriye ve düzenleyici yasal standartlara uyumu sağlamalıdır. Günümüzün karmaşık, küreselleşmiş tedarik zincirleri ile bu beklentileri karşılamak her zamankinden daha zordur.

Nihayetinde, tüketiciler ve yasa düzenleyiciler gıdanın nereden geldiğini, ne yapıldığını ve nasıl işlendiğini bilmek isterler. Belgelendirme servislerimiz, ürünlerinizin güvenliğini ve kalitesini doğrulamaktadır.

BUREAU VERıTAS SİZİ NASIL DESTEKLİYOR ?

Bureau Veritas Gıda ve Tarım sertifikasyon hizmetleri, en yüksek güvenlik ve kalite standartlarını yerine getirmenize, yasal gereklilikleri karşılamanıza  ve uluslararası pazarlara erişim  kazanmanıza  izin verir.

ISO 22000 VE FSSC 22000: GIDA GÜVENLİĞİNİN  İSPATI

ISO 22000, tüm tedarik zincirini kapsayan bir gıda güvenliği yönetim sistemi standardıdır. FSSC 22000, dünyanın önde gelen perakendecilerinin ihtiyaç duyduğu, ISO 22000'e dayalı bir Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) onaylı bir gıda güvenliği standardıdır. Küresel Gıda ve Tarım güvenliği uzman ekibimiz, işinizi bu standartlara göre denetleyebilir ve sertifika almak için gereken bilgi ve becerileri size sağlayabilir.

BRC: GIDA GÜVENLİĞİ VE KALİTESİNİN  KORUNMASI

British Retail Konsorsiyum (BRC) Standardı  , endüstriyel  ticaret grupları tarafından tasarlanan, gıda kalitesi ve güvenliği sertifikasıdır . İngiltere, Almanya ve Fransa’daki pek çok büyük perakendeci, tedarikçilerinin BRC sertifikalarını talep etmektedir. Bu standarda  ilişkin sertifikalar, uluslararası pazarlara erişmenize, distribütörlerle ilişkilerinizi güçlendirmenize ve gıda güvenliği riskini en aza indirmenize yardımcı olur

GLOBALG.A.P. : SORUMLU TARIM VE SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN TANINMA

GLOBALG.A.P. Hem tarım hem de su ürünleri yetiştiriciliğini kapsayan, uluslararası alanda kabul görmüş bir gıda üretimi güvenliği ve kalite standardıdır. GLOBALG.A.P'a  Sertifikasyon , İyi Tarım Uygulamaları (GAP) taahhüdünü göstermektedir: gıda güvenliği, sürdürülebilirlik ve işçi ve hayvan refahı. “GLOBALG.A.P” , Avrupa, Asya ve Amerika’da  giderek daha fazla sertifika almasını  gerektiren perakendeciler ile, küresel pazarlara erişimi güvence altına almak için kilit önemdedir.

GMP +: HAYVAN MENŞELİ  GIDANIN  KALİTE GÜVENCESİ

Hayvan yemi, et, kümes hayvanları, süt ürünleri, balık, yumurta ve hayvansal kaynaklı diğer gıdaların kalitesi ve güvenliği üzerinde büyük etkiye sahiptir. GMP + uluslararası yem güvenliği ve kalite standardıdır. GMP + tüm tedarik zinciri boyunca yem güvenliğinin güvence altına alınması ve iyileştirilmesi için küresel bir şemadır. Bu standarda göre belgelendirme, yalnızca pazara erişiminizi iyileştirmek ve perakendecilere kaliteye olan bağlılığı göstermenize değil, aynı zamanda veriminizi ve verimliliğinizi optimize etmenize yardımcı olacaktır.

FAYDALARI

  • Mevzuata uygunluğu sağlamak için denenmiş ve test edilmiş bir çerçevenin  izlenmesi
  • Sektöre özgü düzenleyici gerekliliklerin güvenle karşılanması
  • Yeni pazarlara erişim
  • Gıda güvenliği ve kalite standartları konusundaki müşteri ve  yasa düzenleyici kurumların artan taleplerinin  karşılanması 
  • Test, inceleme ve uygunluk konusunda global bir liderden bağımsız destek alınması
  • Kurumsal hedeflerinizi, organizasyonel yapınızı ve iş kültürünüzü anlamanıza yardımcı olacak bir ortaklık yaklaşımı

BUREAU VERITAS - GIDA VE TARIM BELGELERİ UZMANLARI

Bureau Veritas'ın gıda ve tarım sertifikası ile sektördeki zorlukları karşılıyor, rekabet gücünüzü koruyor ve marka imajınızı geliştiriyorsunuz.

Bureau Veritas, 140'tan fazla ülkede faaliyet gösteren, gıda endüstrisi hakkında geniş bilgi birikimi olan ve yerel yasal düzenlemeleri ve pazarları tanıyan 5.700 yetenekli gıda ve tarım belgelendirme  operatörüne sahiptir.

50'den fazla ulusal ve uluslararası akreditasyon kuruluşu tarafından tanınıyoruz,  gıda ve tarım belgelendirme markamız kuruluşunuzun mükemmellik konusundaki devam eden bağlılığının bir simgesidir.

sektörel belgelendirme hizmetlerimizi keşfedin